Logo

LOGO, Türkiye'nin en büyük bağımsız yazılım kuruluşudur. 1984 yılında kişisel bilgisayarlar için mühendislik yazılımları geliştirmek üzere iş dünyasına atılan LOGO, bugün, bilişim teknolojilerine odaklı bir yüksek teknoloji grubu haline gelmiştir.

 

LOGO, kurulduğu günden bu yana sektöründe çözümlere, hizmetlere, iş süreçlerine getirdiği inovasyonlarla Türk Yazılım Sektörünün sürükleyici, yenilikçi lideri olmuştur. 2000 yılında halka açılan LOGO, Türkiye’nin halka açılan ilk bilişim şirketidir. 170.000 firmada 1.300.000' in üzerindeki kullanıcısı ile iş uygulamaları alanında başta Türkiye olmak üzere dünya çapında söz sahibidir.

Bugün ve Yarın İçin İş Çözümleri...

Kendini “verimlilik şirketi” olarak tanımlayan LOGO, işletmelerin çağdaş yönetim ilkelerine uygun biçimde yapılanmasını, süreçlerini uluslararası standartlar doğrultusunda yöneterek verimlilik ve karlılığını artırmasını sağlayan çözümleri üretmeyi ilke edinmiştir. Bu çözümler arasında, çeşitli büyüklüklere göre özel tasarlanmış kurumsal kaynak yönetimi,sektörel çözümler, tedarik ve talep zinciri otomasyonu, iş süreçleri tasarımı danışmanlığı, iş zekası çözümleri gibi çözüm ve hizmetler sayılabilir.

LOGO çözümleri yurt içinde ve dışında birçok başarıya imza atmış, yurt içi ve dışında birçok ödüle layık görülmüştür. Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya’da birçok ülkenin diline, iş pratiğine ve yasal mevzuatına uyarlanan ürünleri ile ilgili hizmetler o ülkelerdeki tam yetkili iş ortakları tarafından verilmektedir. Küresel bir marka olma hedefiyle çalışmalarını yürüten LOGO, 32 ülkede faaliyet göstermektedir.

Teknolojide ve Ar-Ge’de Lider

Teknoloji ve AR-GE’ye yatırımı uzun vadeli büyümenin temeli olarak gören LOGO, AR-GE’ye ve yazılımda mükemmeliyete yatırım yapmayı ve yüksek kaliteli çözümler sunmayı ilke edinmiştir. ‘Sürekli İnovasyon’ vizyonuyla hareket eden LOGO, AR-GE yatırımları araştırmasında Türkiye'nin lider firmaları arasındadır.

TurkishTime Ar-Ge araştırmasına göre LOGO,

         2010 Türkiye 12’ncisi, sektör 1’incisi (TurkishTime, Ağustos 2011)

         2009 Türkiye 14’üncüsü, sektör 1’incisi (TurkishTime, Temmuz 2010)

         2008 Türkiye 13’üncüsü, sektör 1’incisi (TurkishTime, Kasım 2009)

LOGO ürün ve hizmetleri yurt içinde ve dışında birçok başarıya imza atmış geliştirdiği yenilikçi ürünler pek çok ödüle layık görülmüştür. Daha önce IBM’den Yenilikçi Açık Mimari Çözümü (Innovative Open Architecture Solutions) ödülünü alan Unity On Demand, 2009 yılında TUBİTAK, TUSİAD, TTGV tarafından verilen 8.Teknoloji Ödülü’nü de almıştır.

Yazılım sektöründe çeyrek yüzyılı aşkın bir deneyimle farklı iş modellerine ve teknolojilere yatırım yapan LOGO, son olarak iki önemli atılım gerçekleştirmiştir. Kasım 2011’de yazılım ürünlerini internet ortamından hizmet olarak sağlayan (SaaS) uygulamalarıyla sektörün önde gelen teknoloji şirketlerinden Coretech’i satın almıştır. Coretech, internet ve mobil merkezli teknolojilere yatırım yapan LOGO’nun gelecek vizyonunda önemli bir yer tutmaktadır. Aralık 2011’de ise İş Zekası (Business Intelligence) yazılımları geliştiren WorldBI firmasının çoğunluk hissesini alarak, firmanın inovatif ürünlerini ürün hattına eklemiştir. Yüksek görselliğe sahip, mobil ve sabit ortamlarda kolaylıkla kullanılabilen WorldBI ürünlerinin, LOGO’nun pazarlama gücü, yaygın dağıtım ve servis ağı desteğiyle Türkiye içinde ve dışında İş Zekası (Business Intelligence) pazarından önemli bir pay alması beklenmektedir. 

 

info@karesis.net - 0 266 243 41 43

Copyright © 2015 | Sitenin Tüm Hakları Saklıdır